מאכלים בריאים שמומלצים גם לילדים וגם למבוגרים

הורים אחראים רוצים תמיד להעניק לילדיהם את הטוב ביותר, בלי פשרות. גם אתם שואפים בוודאי להעניק לילדיכם בסיס טוב לחיים בריאים. איך עושים את זה? הכל מתחיל בבטן, כלומר בתזונה. ברשימה החשובה שלהלן נספר לכם על מגוון מאכלים בעלי שני מכנים משותפים. האחד, כל המאכלים הללו מאוד בריאים. השני, כולם מומלצים מאוד גם ילדים וגם למבוגרים.

בריאות שמגיעה מהים 

עוד משחר ההיסטוריה מעניק הים לבני האדם מכל טוב. לילדים ולמבוגרים חשוב ואפילו חיוני לצרוך בקביעות דגים. בהחלט שווה לגוון, בגלל הטעם ומסיבות נוספות. הכניסו לתפריט טונה וסלמון, סרדינים ודגי ים נוספים. פחות מומלץ להרבות בצריכת דגי בריכות ומים מתוקים. נסיכת הנילוס, למשל, פחות טובה לעומת טונה. בדגי ים ניתן למצוא הרבה מאוד חלבון וברזל. בדגי הים יש גם מינרלים חשובים מאוד וכן חומצות שומן בלתי רוויות. המרכיבים הללו חשובים להתפתחות המוח בילדים וכן מסייעים לשמירה על מוח צלול וחשיבה טובה, גם בגילאים מבוגרים. החלבון חיוני לבניית הגוף, לשרירים, להתפתחות ולגדילה. את הדגים ניתן להכין במגוון רחב של שיטות, ולהתאים אותם לכל טעם. ניתן לאכול דגים מטוגנים אך אפשר ואפילו עדיף ליהנות מדגים בתנור או קציצות דגים.

ביצים זה מצוין (רק לא להגזים)

לא רק בדגים כמו טונה או מקרל ניתן למצוא חלבונים איכותיים. מקור מצוין לחלבון שנספג בקלות בגוף הינו ביצים. כמובן, אין להפריז בצריכת ביצים, אבל כמה ביצים בשבוע מעניקים שפע של בריאות. מלבד חלבון, בביצים יש גם שפע של סידן וויטמינים חיוניים, כגון ויטמין D. וויטמין זה, ראוי לציין, נמצא רק במעט מאוד מזונות ונמצא כי לאנשים רבים יש מחסור בוויטמין החשוב הזה. ביצים עוזרות להתפתחות השרירים והן מספקות גם B12, הן מכילות חומצות אמינו חשובות וגם כולין. חומר זה מועיל עד מאוד למבוגרים ולילדים שכן יש לו תפקיד מפתח בבריאות המוח ותפקוד מערכת העצבים בכלל. אנו ממליצים שלא להרבות בצריכת ביצים מטוגנות וכדאי להעדיף ביצה מבושלת או ביצים קשות. ניתן לגוון עם סלטי ביצים וגם כריכי ביצים מומלצים מאוד (בתוספת ירקות טריים).

סלטים מירקות טריים

ירקות חשובים מאוד לבריאות של כולנו. חשוב עד מאוד לגוון בסוגי הירקות שכן לכל ירק ולצבעים השונים של הירקות יש תרומות אחרות לגוף. הפתרון המתבקש הינו להרבות בצריכת סלטים, עדיף טריים. ראו, למשל, מה מעניק סלט שמכיל גזר, עגבנייה, גמבה וכרוב סגול. סלט מסוג זה מעניק שלל וויטמינים, כגון ויטמין A, ויטמין B, ויטמין C. סלט כזה מעניק לכם ולילדיכם מגנזיום, אשלגן, חומצה פולית, ליקופן, פלבנואידים ועוד שלל דברים טובים כגון נוגדי חמצון. הורים שמרגילים את ילדיהם לצרוך ירקות מגיל צעיר עושים להם בכך שירות חשוב ומעניקים בריאות לכל החיים.

המלצות נוספות שכדאי לזכור

יש עוד מגוון רחב של מאכלים מומלצים לילדים ולמבוגרים. לא נוכל לפרט את הכל רק נמליץ להעדיף מאכלים מלאים, על פני מאכלים שעברו עיבוד. למשל, כדאי להעדיף קמח מלא ולחם מלא, על פני קמח לבן ולחם לבן. כדאי להעדיף אורז מלא על פני אורז שאינו מלא. כדאי להרבות בצריכת מינים שונים של קטניות וכדאי להוסיף לתפריט גם מגוון אגוזים ושקדים (עדיף לא מטוגנים או מומלחים). כמו כן, כדאי לצרוך מאכלי חלב המספקים שפע של סידן ומינרלים שונים. אם אתם רוצים להמעיט בצריכת מזונות מן החי, אפשר להכניס לתפריט מאכלים מסויה, הן כמשקאות (תחליפי חלב) וכן כתחליף למוצרי בשר.

כתבו תגובה

שתפו את זה עם חברים

Facebook
WhatsApp
Twitter

לייעוץ או שאלות לחצו על הכפתור

תפריט נגישות